Твой Успех учебный центр Херсон

Франчайзинг в Україні. Поняття та умови

Франчайзинг в Україні. Поняття та умови

 Франчайзинг в Україні

Поняття та умови франчайзинга

Навчальний центр Твій Успіх

Франшиза. Відкрий свій навчальний центр. Стань нашим франчайзі. Успішний бізнес разом із Навчальний Центром Твій Успіх. Навчальний центр "Твій Успіх" дає можливість кожній зацікавленій людині відкрити прибутковий бізнес за системою франчайзингу. Для того, щоб ознайомитися з умовами пакету франчайзі - заповніть форму.
Франчайзинг – це спосіб організації бізнесу, при якому компанія-власник (франчайзер) передає незалежному бізнесмену або компанії (франчайзі) право на продаж товарів та послуг цієї компанії в обмін на зобов'язання франчайзі продавати ці товари чи послуги:
      • із дотриманням певних якісних характеристик;
      • із застосуванням обумовлених технологій;
      • за розробленою схемою;
      • у чітко встановленому місці;
      • під певним товарним знаком.

      Франшиза

      В обмін на одноразову оплату франшизи та щомісячний платіж (роялті) франчайзі отримує досить відомий товарний знак, перевірений часом метод ведення бізнесу та цілий пакет технологій та ноу-хау.
      Одним із ключових понять у системі франчайзингових відносин є франшиза (франчайзинговий пакет). Під ним розуміється повна бізнес-система, включаючи посібники з ведення робіт, програмне забезпечення, документацію та інші матеріали, які франчайзер передає франчайзі. Наявність франшизи дозволяє останньому працювати досить ефективно, навіть за відсутності попереднього досвіду та знань у відповідній сфері бізнесу.
      Діяльність операторів українського ринку франчайзингу регламентують такі нормативні документи – Цивільний та Господарський Кодекси України
      Пропонуємо відповісти на деякі питання, які допоможуть Вам прийняти правильне рішення.

      Вам потрібен бізнес чи робота?

      Найбільша помилка при виборі франшизи - це нерозуміння різниці між індивідуальною трудовою діяльністю та власним бізнесом. Загалом, франшизи бувають двох категорій: франшиза індивідуальної трудової діяльності та франшиза менеджменту. При франшизі індивідуальної трудової діяльності ви, по суті, купуєте собі роботу: тут ви і начальник, і працівник, і контролер, і бухгалтер, і продавець, і офіс-менеджер — все в одній особі. Це зможе дати вам пристойний дохід і накопичити деякі заощадження до того моменту, коли ви вирішите все продати і піти на заслужений відпочинок, але, швидше за все, це не дасть вам фінансової самостійності чи стану. При франшизі менеджменту, ви купуєте бізнес, і ваша роль зводиться до управління та розвитку бізнесу. Це означає, що купуючи франшизу клінінгових послуг, вам, напевно, не доведеться особисто прибирати будинок. Ваша роль полягає у підборі, навчанні та управлінні персоналом, який працює у вашому бізнесі. Ви є організатором бізнесу, а не виконавцем конкретних функцій. Таким чином рівень вашого доходу буде прямо пропорційний рівню організованості вашого бізнесу

      Що вам важливіше: «жити, щоб працювати» чи «працювати, щоб жити»?

      Ще одне ключове питання, яке ви повинні собі поставити: який стиль життя ви собі обираєте? Наприклад, ви готуєтеся володіти та керувати бізнесом, маючи при цьому вільні вечори та вихідні, або для вас важливіше мати регламентовані години роботи та встановити чітке співвідношення «робота – особисте життя», що дозволить вам безболісно приділяти достатньо часу сім'ї. Чи цінуєте ви вільний час та свята? Якщо так, то саме співпраця з франчайзингу ідеально продовжить роботу вашого бізнесу в той час, як ви засмагатимете на пляжі, і вам не доведеться турбуватися про падіння доходу або про ефективність підприємства. Жити для того, щоб працювати чи працювати для того, щоб жити? При співпраці з франчайзингу ваш бізнес працюватиме на вас.

      Чи обмежений потенціал заробітку?

      Якщо ви займаєтеся більшою «роботою», а не бізнесом, ваш заробіток буде обмежений. Ви на роботу витрачаєте весь час і у вас немає можливості додатково заробляти гроші. У такій ситуації обмежений не лише ваш заробіток, це також впливає на ваш дохід, здоров'я та мотивацію. Якщо ви берете відпустку або вихідний, ваш прибуток різко скорочується. Гірше того, при зупинці доходних надходжень або їх зменшенні ваші витрати зростають; так ви отримуєте «негативний» дохід, тобто втрати. Один із найефективніших способів збільшити заробіток - вибрати таку співпрацю з франчайзингу, коли дохід збільшується незалежно від вашої участі. Вам потрібно мати можливість та навички для набору персоналу, створення сильної команди, яка працює у вашому бізнесі. В цьому випадку, у вас будуть необмежені можливості для збільшення прибуткового потенціалу бізнесу з франчайзингу.

      Чи впевнені ви, що впораєтеся з фінансуванням нового підприємства, що працює за франчайзингом?

      Недостатнє фінансування — одна з основних причин невдалого бізнесу. Будьте чесні стосовно себе, реально визначте свої можливості щодо інвестицій у бізнес та бажаний рівень заробітку надалі. Узгоджуйте роботу з франчайзером - саме він допоможе забезпечити вас прикладом бізнес-плану, від якого ви зможете відштовхнутись або відкоригувати бізнес-план, складений вами самостійно. Продумайте можливість позики для фінансування бізнесу за франчайзингом, оскільки це також залежить від вибору франшизи, оскільки банки дають позику лише клієнтам із гарною репутацією. Крім того, надійні франчайзери мають вже налагоджені зв'язки з банками і можуть допомогти вам при отриманні конкурентного фінансового пакета.

      Чи готові ви точно дотримуватись умов франшизи?

      Якщо франчайзі не виконує умови франшизи, причиною може бути одне з двох - або франчайзингова система недосконала, або франчайзі вважає за краще ігнорувати систему, яка розвивалася і випробовувалась роками. У першому випадку проблема у поганому операторі франчайзингу; у другому - причина в поганому франчайзі. Вони обидва повинні відповідати вимогам франчайзингу. По-перше, франчайзер повинен мати високорозвинену систему, що охоплює всі аспекти початкового етапу франшизи, її розвитку та дії і яка дасть можливість передбачуваного результату. По-друге, ви повинні бути готові виконувати всі елементи системи неухильно. Якщо ви не можете цього зробити, тоді йдіть. Франчайзингова співпраця не для індивідуалістів. Не виконуючи умови франчайзингу, ви вносите свій внесок у втрати підприємства. Вам слід визначити для себе, чи зможете ви ефективно та плідно працювати в рамках співпраці з франчайзингу, чи бути франчайзі – не для вас. Перевага франчайзингової системи в тому, що ви отримуєте великі знання, досвід і підтримку, а значить, ви більш продуктивно використовуєте час, практикуючи випробувані методи та уникаючи непотрібних помилок.
Дзвінок одним кліком :)
Курси ПДР онлайн